הצהרת נגישות

עמוד זה בא לפרט את התאמות הנגישות שבוצעו באתר ואת הדרכים בהם גולשים יכולים להתאים את האתר לצרכיהם.

מדוע להנגיש את האתר?
על פי הערכות עדכניות, כ 20-25% מכלל הציבור בישראל נתקלים בקשיי שימוש ונגישות באינטרנט. חברתנו רואה חשיבות רבה בנגישות שרותיה (ובנגישות שרותי אינטרנט באופן כללי) לכלל הציבור

פרוט מנגנונים תומכי נגישות באתר

תוכן

טכנולוגיה

שכונות מגורים

עיר היין

פרויקט מגורים יוקרתי שימוקם באזור דרום-מזרח של העיר, ויכלול בתוכו מגורים, מוסדות חינוך וציבור, מרכזי תרבות וקהילה, מרכזים רפואיים, בתי כנסת, מוסדות לחינוך מיוחד, מועדונים שונים וכמובן שצ"פ (שטחים ציבוריים פתוחים) שכונתי.

 

עיר ימים

פרויקט מגורים יוקרתי, המשתרע על פני שטח של כ-260 דונם ועונה לשם שכונת הבלוט. הפרויקט ימוקם בצפון העיר ויכלול בתוכו מגורים, מסחר, מלונאות, מוסדות ציבור, מתקנים הנדסיים, שטחים ציבוריים פתוחים, טיילת, שבילים וכדומה.

 

שכונת הרצוג

שכונת הרצוג מיועדת לתושבי חבל עזה, בעלי זכאות חוק פינוי-פיצוי. המתחם ממוקם באזור יוקרתי בצפון אשקלון, ומשתרע על פני שטח של כ-380 דונם. המתחם מיועד להקמת 417 יחידות דיור בבנייה צמודות-קרקע, במגרשים בשטח של 500 מ"ר ובמרחק 800 מ"ר מהים. המתחם בעל אופי ייחודי, וכולל מבנה ציבור לרווחת התושבים, בית כנסת, גני ילדים ובתי ספר. פיתוח המתחם מאופיין באיכות וברמה גבוהה וכולל מפרט טכני עשיר. כמו כן, המגרשים מבודדים על-ידי רחובות הולנדיים. החברה הכלכלית ביצעה את התכנון של עבודות הפיתוח בשכונה וביצוען.

 

נווה ים ד'

שכונה הממוקמת מול חוף הים, ומשתרעת על פני שטח של כ-92 דונם, בסמיכות לבית החולים ברזילי ולפארק הלאומי. השטח כולל 86 בתים צמודי-קרקע ו-27 דירות שהוקמו במרחק קצר מחוף הים. החברה הכלכלית ביצעה את כל עבודות הפיתוח במתחם, לרבות מבנה ציבור ושטחים ציבוריים פתוחים.

 

ברנע הירוקה

שכונה יוקרתית הממוקמת בנקודה הגבוהה ביותר בשכונת ברנע המבוקשת בעיר אשקלון, המהווה מוקד תצפית מרהיב על מושבי לכיש. זהו פרויקט מגורים של החברות שיכון ובינוי ומכלוף בכור. המתחם מונה כ-900 דירות עם פיתוח סביבתי מושלם ובסטנדרטים גבוהים ביותר.

 

פארק אלון

שכונה הממוקמת במרכז העיר, מול פארק ירוק, ונחשבת לשכונת הדגל של הבנייה החדשה בעיר. השכונה נמצאת במיקום מרכזי ושקט, מוקפת בנוף ירוק ובסביבה עירונית תוססת. בפרויקט פארק אלון אוכלסו שישה בניינים יוקרתיים ואיכותיים בני תשע קומות, בתכנון מוקפד ומרשים. השכונה נושקת לצירי התנועה המרכזיים ביותר באשקלון. החברה הכלכלית ביצעה את פיתוח השכונה לרווחת התושבים.

 

עין הים

שכונה הממוקמת בין רחוב בר כוכבא מהצד הדרומי לרחוב שדרות ירושלים מהצד הצפוני. המתחם מיועד ל-127 יחידות דיור צמודות-קרקע. החברה הכלכלית ביצעה במתחם מערכת תשתיות וסלילת כבישים, לרבות גינון והקמת מתקני שעשועים בשטחים ציבוריים פתוחים.

 

שכונת עמיצור

שכונת פרדס עמיצור נמצאת בין רחוב בין צבי לבין כביש רבין. בשכונה כ-366 יחידות דיור, תחנת דלק ומגרש למבנה מסחרי. החברה הכלכלית ביצעה במתחם פיתוח שטחי הציבור.

 

אשכולי פז

עיריית אשקלון הסמיכה את החברה הכלכלית לבצע בשכונת אשכולי פז את עבודות הפיתוח, התשתיות והשטחים הציבוריים. בשכונה נבנו כ-29 יחידות דיור צמודות-קרקע ושטחים ציבוריים לרווחת התושבים.

 

גדעון בן יואש

עיריית אשקלון הסמיכה את החברה הכלכלית לבצע את עבודות הפיתוח, התשתית והשטחים הציבוריים בשכונת גדעון בן יואש. בשכונה זו נבנו כ-41 יחידות דיור צמודות-קרקע ושטחים ציבוריים לרווחת הציבור.

 

סיטי

שכונת הסיטי משתרעת על פני שטח של כ-305 דונם, הכולל בתוכו קומפלקס של מבני ציבור, שטחי מסחר ומגורים משולבים. החברה הכלכלית הוסמכה על ידי עיריית אשקלון לבצע במתחם את עבודות התכנון והפיתוח.

 

אפרידר הצעירה

מתחם מגורים הממוקם בשכונת אפרידר. המתחם גובל בצידו הדרומי בשדרות ירושלים ובצידו המזרחי בשדרות רבין. אפרידר הצעירה מהווה אתר מרכזי המחבר את השכונות החדשות עם שכונת ברנע. החברה הכלכלית הוסמכה לפתח את המתחם, לרבות סלילת כבישים פנימיים, פיתוח שטחים ציבוריים פתוחים ומבני ציבור.

 

גבעת מגדל המים

החברה הכלכלית הוסמכה על ידי עיריית אשקלון לבצע את עבודות התכנון והפיתוח של המתחם. מתחם גבעת מגדל המים ממוקם בין הרחובות שדרות ירושלים, בן צבי והעצמאות. במתחם שכונת מגורים של 65 מגרשים.

 

ברנע ב' ו-ג'

שכונה הממוקמת צפונית לשכונת ברנע הוותיקה ומערבית למתחם "רפאלי" ולמתחם ה"גולף". השכונה משתרעת על פני שטח של כ-1,000 דונם, ובתחומיה ייבנו כ-621 יחידות דיור צמודות-קרקע. עיריית אשקלון חתמה על הסכם מרובע עם חברת אפרידר וחברת הימנותא וכן עם עמותת ברנע ב' ו-ג' (בעלי המגרשים הפרטיים). על פי ההסכם, תשונה התב"ע ויתווספו עוד כ-110 מגרשים פרטיים בגודל של 500 מ"ר, ועוד כ-90 יחידות דיור בבנייה רוויה. בשכונה זו החברה הכלכלית מבצעת פרויקטי פיתוח, לרבות הצבת תאורה וסלילת שבילים וכבישים, בהתאם לקצב איכלוס השכונה.

 

פסגת ברנע

שכונה הממוקמת מדרום לרחוב מונטיפיורי ושכונת גני ברנע ממזרח. בשכונה קיימם 66 מגרשים. גודל המגרשים נע בין 300 ל-400 מ"ר, ושטח המתחם הכולל כ-45 דונם. המגרשים נרכשו מחברת "שיכון עובדים" ותהליך שיווקם הסתיים בהצלחה ובמהירות רבה. החברה הכלכלית ביצעה במתחם עבודות פיתוח, לרבות הצבת תאורה, סלילת כבישים, הקמת קירות תומכים ושטחים ציבוריים פתוחים. כיום השכונה פורחת ומאוכלסת במלואה. פסגת ברנע ממוקמת על פסגה הצופה לים בלב שכונת ברנע היוקרתית והוותיקה, ומהווה פינה של שקט ושלווה.